Ospa wietrzna – medycyna naturalna na pomoc!

Corega Neutralny Smak ulotka

Zdecydowana większość dzieci miała w swoim życiu styczność z ospą. Nic zresztą dziwnego, gdyż choroba ta jest niezwykle zakaźna i dotyka najczęściej dzieci, które nie posiadają jeszcze odpowiedniej odporności. Według statystyk, najczęściej chorują dzieci między drugim a szóstym rokiem życia. Oczywiście zachorować mogą także nieco starsi oraz zupełnie już dorośli, natomiast niezależnie od tego, w jakim wieku zaatakuje nas wirus ospy wietrznej, konieczna jest odpowiednia reakcja. Bo choć ospa wietrzna ma z reguły łagodny przebieg to jednak w niektórych przypadkach może mieć bardzo poważne powikłania. Do najpopularniejszych objawów zarażenia się wirusem należą przede wszystkim bóle głowy czy mięśni, ale też gorączka, złe samopoczucie czy biegunka. Dopiero po jakimś czasie pojawia się bardzo charakterystyczna w przypadku ospy wysypka na ciele. To głównie z jej powodu ospa jest bardzo niewdzięczną chorobą, która przysparza choremu sporo dyskomfortu. Swędzenie często ma intensywny charakter, a nadmierne drapanie się po zmianach skórnych może prowadzić do nieodwracalnych skutków, w tym blizn. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób szuka przeróżnych sposobów na ospę, także w medycynie naturalnej.

Naturalne sposoby na ospę wietrzną

Samo leczenie ospy ma przede wszystkim charakter objawowy: próbuje się z jednej strony obniżyć gorączkę, a z drugiej strony załagodzić także swędzenie, czyli coś z czego słynie ospa wietrzna. Medycyna naturalna także może pod tym względem pomóc – wielu rodziców zna doskonałe sposoby na walkę z wysypką, dzięki którym rzeczywiście udaje się załagodzić swędzenie. Jedną z takich metoda jest kąpiel z dodatkiem sody oczyszczanej bądź nadmanganianem potasu. W ciągu dnia można zrobić dwie, trzy takie kąpiele choremu. Dzięki nim uda nam się załagodzić swędzenie i obniżyć poziom dyskomfortu osoby zarażonej. Prócz tego, pomocne mogą okazać się również wapno czy okłady z rumianku. Nie zapominajmy także o kilku ważnych zasadach. Jedną z nich jest choćby obcięcie dziecku paznokci, co ma bardzo duże znaczenie w przypadku ospy. Dzięki temu dziecko nie rozdrapie tak łatwo zmian skórnych, a dodatkowo nie będzie przenosić wirusa pod paznokciami na inne, zdrowie partie skóry. Warto dbać o długość paznokci chorego przez cały okres trwania choroby.

Dobrym pomysłem jest także wprowadzenie bielizny wykonanej z miękkich, delikatnych materiałów takich jak na przykład bawełna, gdyż to także może pomóc nam załagodzić swędzenie.